روانشناسی

مشاوره چیست؟

مشاوره رابطه‌ای است بین دو فرد که در آن یکی (مشاور) می‌کوشد تا دیگری (مراجع) را در درک و شناخت بهتر خود و توانایی‌ها، حل مسائل و انطباق پذیری یاری رساند.

رخدادهای زندگی گاهی ما را دچار اضطراب می‌کنند. همه‌ی ما غالبا در معرض مشکلات و مسائلی قرار می‌گیریم که به دلیل محدود بودن دانش و تجربیاتمان نیاز به همفکری با دیگران پیدا می‌کنیم.

حتی با ثبات‌ترین افراد نیز گاهی از بحران‌های عاطفی مصون نیستند.

مشاوره و روانشناسی یکی از حرفه‌های کمک‌رسان است که در آن فرد متخصص به مراجع در حل تعارضات درون فردی و بین فردی کمک می‌کنند. تا درک واقع بینانه‌تر و جامع‌تر نسبت به توانایی‌ها و مسائل خود داشته باشد و در یافتن راه حل و تصمیم گیری به صورت موفق عمل کند. همچنین با آموزش مهارتهای اجتماعی و جرات ورزی روابط فرد با دیگران را بهبود می بخشد.

مشاوره و روانشناسی کار تخصصی است که فقط در حیطه و صلاحیت متخصص روانشناسی و مشاوره است و با نصیحت و پند و اندرز متفاوت است.

در روانشناسی و مشاوره متخصص روانشناس و مشاور با استفاده از نظریه ها، الگوها، متدها و شیوه‌های تایید شده علمی با کمک مراجع به حل مشکل او کمک می‌کنند.

مرکز درمان جامع هموفیلی برای رفاه حال مراجع کنندگان خود با راه اندازی کلینیک روانشناسی و مشاوره و با بکارگیری افراد متخصص در این زمینه قصد ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره در حوزه‌های ذیل را دارد:

– مشاوره کودک و نوجوان

– مشاوره تحصیلی

– مشاوره پیش از ازدواج

– مشاوره زناشویی

– مشاوره ی خیانت و درمان آن، بهبود روابط

– مشاوره مشکلات جنسی

– مشاوره‌ی درمان افسردگی، فوبیا، وسواس، پنیک و …

بسیاری از مشکلات فردی و بین فردی که در نهایت می تواند باعث افت تحصیلی، مشکلات خانوادگی، زناشویی و اختلال در کارکرد جنسی شود توسط جلسات روانشناسی و مشاوره قابل حل و اصلاح می باشد.

تهیه و تنظیم: سارا فلاح شجاعی